Kybernetické útoky byly, jsou a budou. To bohužel zastavit nelze. Je potřeba ale provést různé preventivní opatření, aby se další kybernetický útok netýkal i vás. Pokud máte počítač využívající operační systém Windows, pak existuje celá řada možných opatření, jež vám pomohou v tom, zabránit útočníkům vyhledat váš počítač nebo soukromá a citlivá data. Pojďme se podívat na nejčastější preventivní opatření.
Jak se bránit kybernetickým útokům?
Jako první je potřeba do svého počítače s operačním systémem Windows nainstalovat antivirovou ochranu, která bude váš počítač i vaše citlivé údaje chránit. Doporučujeme vám pořídit si placenou verzi, jež je obsáhlejší o důležité funkce, a tak lépe váš počítač ochrání. Antivirová ochrana je bodem číslo jedna, který by neměl být ignorován. Tím však vaše preventivní opatření z pohledu operativního systému Windows nekončí.
Máte přístup do počítače bez hesla? Dostane se vám do počítače každý? Jinými slovy jakýkoliv člen rodiny? O to jednodušší bude i pro případné útočníky a hackery. I samotný start počítače opatřete bezpečnostním heslem, které je dostatečně silné a obsahuje jak malá, tak velká písmena, a to včetně číslic a speciálních znaků. Využívat silná hesla musíte i při vytváření různých citlivých údajů. Při přihlašování do emailu, internetového bankovnictví nebo jiných orgánů a institucí.
Jaká další opatření provést?
Neustále sledujte denní o kybernetických útocích. Často samotní lidé, kteří na tyto útoky varují radí, jak se bránit konkrétnímu útoku a být tak o krok vpřed před útočníky. Dodržování vysoké úrovně znalostí o bezpečnostních hrozbách vám může pomoct v tom, ochránit vaše citlivé údaje a počítač. Neustále mějte počítat aktualizovaný. Nové aktualizace nejsou jen o funkcích, ale i o bezpečnostních prvcích. Na to převážně myslete, budete-i odkládat další aktualizace na pozdější termín.
Jedině tak docílíte toho, že váš počítač bude pro útočníky složitým terčem. Mějte jej plně pod kontrolou, včetně svých citlivých údajů.
Přidejte odpověď