O tom, podle čeho vybírat edice systému Windows 7, jsme si na tomto webu již psali. Edice Starter je velmi nenáročná, prodává se tedy především s netbooky. Pro zkušené uživatele je ovšem na rozdíl od edice Home Premium zcela nedostačující. Home Premium je ideální pro domácí použití, Windows 7 Professional pak nabízí další funkce jako například XP Mode. Nejvyšší edice systému Windows 7 jsou ale Enterprise a Ultimate. A právě o nich si dnes řekneme více.
Windows 7 Enterprise i Ultimate mají stejná hardwarová omezení a možnosti jako Windows 7 Professional. Podporují tedy nejvýše dva procesory (samozřejmě s libovolným počtem jader), v 32bitové verzi umí využít maximálně 4GB paměti, v 64bitové verzi dokonce až 192GB paměti. Windows 7 Professional a tedy i Enterprise a Ultimate se umí připojit do domény, mají podporu dynamických disků i Windows XP módu. Dále se chlubí podporou offline souborů, EFS a Remote Desktop Host. Zatímco Windows 7 Professional postrádá některé enterprise služby, edice Enterprise i Ultimate nabízejí také BitLocker, AppLocker a další služby. Windows 7 Enterprise a Ultimate navíc nabízejí vícejazyčnou verzi systému, podporují bootování s virtuálních disků a nesou s sebou také podporu pro Linuxové aplikace. Tak se tedy dvě nejvyšší edice systému Windows 7 liší od edice Professional. A jak se liší Enterprise a Ultimate navzájem?
Windows 7 Enterprise a Ultimate se v podstatě liší pouze tím, že edice Enterprise vyžaduje volume licencování. Je tedy vhodná především do firem, kde se vyžaduje zakoupení licence systému pro více počítačů. Jiný rozdíl mezi těmito edicemi není. Jestliže tedy uvažujete o zakoupení nejvyšší edice systému Windows 7 pro domácí použití, volte edici Ultimate, nikoliv Enterprise.
Co se týče hardwarových nároků Windows 7, pro edice Home Premium, Professional, Enterprise a Ultimate jsou stejné. Systém požaduje 1GHz procesor, 1GB paměti, 40GB místa na disku a grafickou kartu s pamětí 128MB a podporou Direct X 9.0.
Přidejte odpověď