Windows 8 je skvělý systém a prakticky s ním nebudete čelit žádným problémům. Až na výjimky. Vzpomínám si, že mi po aktualizaci Windows 7 na Windows 8 přestala po chvíli fungovat některá USB. Nechal jsem tedy systém vyhledat problémy týkající se hardwaru a vše bylo během chvíle zdárně odstraněno. Co se týče kompatibility, je na tom Windows 8 dobře, určitě lépe než jakýkoliv z jeho předchůdců. Stále však ve Windows 8 zůstává režim kompatibility.
Režim kompatibility najdete v systémech Windows už pěkně dlouho. Některé starší aplikace totiž nemusejí na nejnovějším systému běžet, a tak Microsoft zachoval zadní vrátka. Systému jednoduše řeknete, že má aplikaci spouštět v režimu kompatibility pro některou ze starších verzí systému. Toto nastavení můžete využít pro každou spustitelnou aplikaci a já osobně jsem je už několikrát využil. A učinil jsem tak zejména pro starší aplikace, které se často již nevyvíjí.
A kde režim kompatibility najdete? V počítači přejděte k exe souboru dané aplikace. Poté na něj klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Jakmile se objeví dialog, přejděte na záložku Kompatibilita. A nyní se zastavme hned u tlačítka Spustit poradce při potížích s kompatibilitou. I ten se totiž může hodit. Poradce zjistí, jaký problém se objevil, a navrhne jeho řešení – tím se obvykle rozumí použití doporučeného nastavení. Zaškrtnete-li položku Tento program spustit v režimu kompatibility pro, můžete už si vybrat, jaký režim má být zvolen. Mně osobně u většiny aplikací nejvíce zabírá Windows XP (Service Pack 3). Pokud tedy aplikace pod Windows 8 nefunguje správně, zvolím tento režim kompatibility a problém je obvykle vyřešen.
Windows 8 je skutečně propracovaný systém, který vám pomůže jak s kompatibilitou aplikací, tak třeba i s nastavením hardwaru. Vzpomínám si na doby, kdy se ovladače k zařízením musely instalovat z CD, dnes už nic takového není potřeba.
Přidejte odpověď